Uudiste arhiiv


JÄRELVAATAMINE JA ESINEJATE ETTEKANDED


ESINEJATE ETTEKANDED

 • Infopäevad 2022 “Sertifitseeritud seemne kvaliteedi tagamine”

Infopäeva ettekannete järelvaatamine: SIIN!

 • Ootamatult on meie seast lahkunud Seemneliidu asutaja ja juhatuse esinaine Pille Ardel

Teatame suure kurbusega Eesti Seemneliidu asutaja ja juhatuse esinaise Pille Ardeli ootamatust lahkumisest!

Eile 20. aprillil lahkus Pille Ardel meie seast jäädavalt.

Pille oli Eesti põllumajanduse arengus tähtsal kohal, panustades järjepidevalt seemnesektori arengusse ligi 40 aastat. Tema algatusel loodi sordikaitse süsteem ning aitas juurutada  EL sordikaitse regulatsioone Eestis. Alates 2010. aastast oli ta ETKI asedirektor. Pille töö tulemus tõi talle veebruaris Maaeluministeeriumi kuldse teenetemärgi.

Pille Ardel oli Seemneliidu asutaja ning juhatuse eestvedaja. Ta panustas läbi Seemneliidu Eesti sordikaitse arengusse ning Eestis aretatud sortide levikusse. Suuresti Pille töö tulemusel on Eestis pidevalt kasvanud sertifitseeritud seemne tootmine ja põllumaade hulk. Ta tegi tõhusat koostööd kvälisriikidega.

Pillet tunnustasid nii kolleegid kui lähedased. Pille oli sõbralik, väga põhjalike teadmistega ja igati abivalmis inimene.

Avaldame lähedastele kaastunnet!

 • MeM kuldne teenetemärk 2022 – PILLE ARDEL

Maaeluminister Urmas Kruuse ja kantsler Tiina Saron andsid 23. veebruaril Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 104. aastapäevale pühendatud aktusel põllumajanduse, maaelu ja toidutootmise edendajatele üle 5 kuldset ja 15 hõbedast ministeeriumi teenetemärki.

Teiste seas teenis kuldse teenetemärgi Eesti Seemneliidu juhatuse liige Pille Ardel.

Pille Ardeli teenete nimekiri valdkonnas on pikk. Ta on muu seas olnud eestvedajaks Euroopa Liidu sordikaitse regulatsioonide juurutamisele Eestis, panustanud Eesti ühinemisse rahvusvahelise uute taimesortide kaitse konventsiooniga, aidanud luua Eesti sordikaitsesüsteemi ja töötada välja asjakohaseid õigusakte ning osalenud Taimetoodangu Inspektsiooni sordiosakonna moodustamisel ja täitnud pikalt selle juhi rolli. Pille seisab hea Eesti Taimekasvatuse Instituudis aretatud sortide seemnekasvatuse jätkumise eest Eestis ja välisriikides ning osaleb pidevalt seemnekasvatusega seotud õigusaktide ja arengukavade väljatöötamises. Lisaks on Pille panustanud valdkonna arengusse Seemneliidu aktiivse liikme ja juhatuse esimehena. Kolleegid ja koostööpartnerid hindavad Pillet kui laia silmaringiga, suure analüüsivõimega, uuendusmeelset ning väga põhjalikku ja järjekindlat töötajat.

PALJU ÕNNE, PILLE!

 • Ametisse asus uus Seemneliidu tegevjuht!

Alates 01. jaanuarist on Seemneliidu tegevjuhiks Ragnar Viikoja.

Ragnar Viikoja

Ragnar on pärit Lääne-Virumaalt kus koos perega talu peetakse. Talu tegeleb lisaks teraviljakasvatusele ka loomapidamisega ning kasvatatakse seemnevilja. Talu on ka Seemneliidu liige. Ragnar ise on aktiivne ja innukas noor mees, kes talu kõrvalt leidnud aega ka õpinguteks. Ta on lõpetanud Tartu Ülikoolis geenitehnoloogia bakalaureuse ning Eesti Maaülikoolis põllumajandussaaduste tootmise ja turustamise magistriõppe, hetkel on pooleli doktorantuur. Lisks lööb ta kaasa Eesti Noortaunike Liidu juhatuses ning esindab Eesti noori põllumajandustootjaid Euroopa Liidu noortalunike katuseorganisatsioonis CEJA.

 

Ragnar toob organisatsiooni töösse uut hingamist ning ühiselt arendame Eesti seemnesektorit.

Ragnariga saab ühendust järgnevate kanalite kaudu:

epost: ragnar@seemneliit.ee

tel.: +372 5693 9565

 

 • Seemneliit sai 15-aastaseks!

18.novembril 2021 toimus meie juubelikonverents “Seemnesektor muutuvates tingimustes” veebi vahendusel!

Konverents on järelvaadatav SIIN!

 

 • Seemneliidu liikmete õppereis Poola seemnesektoriga tutvumiseks toimub 16.-20.06.2019

 

 • SEEMNELIIDU INFOPÄEVAD märtsis: - seemekasvatusest 15.03 Pärnus ja 21.03 Sadalas
  - söödakultuuridest loomakasvatajatele 19.03 Võrus!

Vaata lisa Seemneliidu Facebooki lehelt

 

 • Tasuta INFOPÄEVAD NOVEMBRIS 2018:

Söödakultuuride infopäevad 07.11 Kehtnas ja 13.11 Valgamaal

Seemnetootmise infopäevad 21.11 Sakus ja 22.11 Põlvas

Loe lähemalt, klikkides huvipakkuvale kuupäevale!

 

 • SEEMNEKASVATUSE INFOPÄEVAD 05.06.18 Olustveres ja 07.06.18 Purtses

MTÜ Eesti Seemneliit korraldab juuni alguses Olustveres ja Purtses infopäevad sertifitseeritud seemne kasvatamise teemal. Räägitakse kõigest, mis puudutab sertifitseeritud seemne tootmist Eestis – nõuded, süsteem, agronoomia, sordid jm Ühtlasi saab nõuandeid, mida tähele panna tavaseemne tootmisel oma tarbeks. Lektoriteks on PMA nõunikud Piia Puusepp ning Kristina Soon, MES aasta konsulent 2015 Lilia Kulli, Kevili agronoom Meelis Värnik ning Karen Rätsep Seemneliidust. Infopäeval osalemine on tasuta.

Infopäevad toimuvad 05.06 Olustvere koolis ja 07.06 kell 10-16 Purtse kindluses, kellaaegadel 10-16.

Täpsem info www.pikk.ee kalendrist või Seemneliidu Facebooki lehelt

KOHTUMISENI KOOLITUSTEL!

 • TEENETEMÄRK SEEMNEINIMESELE

EV10o aastapäeva ürituste raames andis maaeluminister Tarmo Tamm hõbedase teenetemärgi meie liikme Tartu Agro AS agronoomile ja Seemneliidu kauaaegsele juhatuse liikmele Anne Liikerile. Peprede ja viljaterade kujutisega teenetemärgiga austab ministeerium valdkonnas tegutsevaid inimesi silmapaistvate teenete või tulemusrikka koostöö eest.  Palju õnne, Anne!

Ministeeriumi teenetemärkide laureaadid ja 2017. a parimad karjakasvatajad.

Foto: Kertu Kärk / Maaeluministeerium.